top of page
יערה הר שגיא
טיפול
עיסוי
עיסוי טיפולי
טיפול פנים
טיפול ארומתרפי בטבע

טיפולים ארומתרפיים

איך עובד טיפול ארומתרפי?

לטיפול ארומתרפי ישנם רבדים רבים, לכן כל אחת שמגיעה מפיקה ולוקחת את מה שמתאים לה ממנו. משך הטיפול הוא שעה וחצי, כדי לאפשר לכל חלק מקום וכדי לתת מרחב של נחת.

יש חלק של שיחה, בו המטופלת מביאה את מה שהיא מבקשת לעצמה- לרגע הזה, מהטיפול או משהו שהיא מבקשת לחיים. הפופולריים ביותר בקליניקה- רוגע, חיזוק השלווה, הפחתת לחץ.

בחלק מהמפגשים שלב השיחה אורך כמה דקות ובחלק מהטיפולים שעה ויותר. משתנה מאישה לאישה וממה שהיא זקוקה לו.

אחרי שאנחנו מדייקות את הצורך והרצון, נפתחת תיבת ההפתעות- תיבת השמנים האתריים, שמשתנה כל הזמן- יש שמנים אתריים שתמיד נמצאים בתיבה, ויש שמנים שכשהם מסתיימים אני לא מחדשת אותם, ובמקומם מגיעים אחרים. הלמידה שלי את השמנים ממשיכה וכשאני לומדת על שמן חדש אני גם מתנסה בו בעצמי. מיקום השמנים בתיבה גם משתנה כל הזמן.

אנחנו בוחרות את השמנים בהתחלה בעיניים עצומות, נותנות לתת מודע לבחור בשבילנו. יש כאן איכות משחקית- סקרנות ילדית- איזה שמן אני אקבל היום מהתיבה? בכל שמן מסתתר מסר, כל שמן הוא מתנה. אחר כך אנחנו מוסיפות גם מהמודע- מתוך חיבור לריח מסוים ומתוך המענה לצורך שהביאה המטופלת. מטופלות שמגיעות לתהליך כבר מכירות את השמנים באופן מעמיק יותר, ומעניין המפגש עם אותו שמן בזמנים שונים.

ואז מגיע שלב המגע- בזמן שהמטופלת מתארגנת ושוכבת על מיטת הטיפולים, אני מכינה את שמן העיסוי- מטפטפת את טיפות השמנים האתריים לתוך שמן בסיס- לרוב שמן זרעי ענבים. למטופלות שסובלות מכאבים בגוף אני מוסיפה גם שמן ארניקה- שמן אנטי טראומטי, שפועל על מערכת העצבים ומסייע לכאבי שרירים גידים ומגיע עד עומק המפרקים והעצמות.

העיסוי נערך לפי הצורך- אין פרוטוקול עיסוי קבוע, יש הקשבה למטופלת ברגע המסוים הזה. גם עצמת המגע נקבעת מתוך הרצון וההעדפה האישית, כאשר ניחוח השמנים האתריים ממלא את הריאות ונספג דרך העור, השפעתם מורגשת גם אחרי סיום העיסוי.

אני מאוד אוהבת לשלב בזמן העיסוי דמיון מודרך, כדי לסייע לשחרר מחשבות מטרידות ולהתמקד בנוכחות ברגע, בבקשה איתה הגיעה המטופלת. מטופלות רבות אוהבות את החיבור לדמיון מודרך ומספרות על תהליכים מרגשים שעברו דרכו, תובנות שהגיעו אליהן וחיבור לרבדים עמוקים בנפש.

"רק רציתי להגיד תודה על היום
גם הרגשתי הקלה בכאבים וגם הרגשתי שהיה לי מקום לפתוח את הלב ולהתמסר ♥️"
"השקט והנועם שאת משדרת עוד טרם טיפול כבר הביאו אותי למקום נעים.  ​הנגיעה הרכה , ההכלה , התשאול ההולם למצב , הפשטות הפיזית של חדר הטיפול 
כל אלה איפשרו לי להתפנות אל הגוף שלי והתהליך שהוא עובר תוך כדי העיסוי"
"הי ! רציתי לומר תודה על הטיפול אתמול. אחד הטיפולים הכי משמעותיים שהיו לי. הידיים שלך קסם, נגעת לי בדיוק במקומות החשובים. מחכה לטיפול הבא❤️"
"בלי דרמות וטלטלות, הצלחתי להכנס עמוק עם עיטוף של הרוך שלך עם ההכוונה האינטליגנטית והנבונה הרגשתי שאני מוכנה להעמיק וזה היה מדהים במלוא מובן המילים, נגעתי בתקופה נעלמת עבורי ומשם העליתי את אוצרות הבינה שעזרו לשחרר כאב שיושב לי על האגן על חוליות הבסיס הכואבות והיתה הקלה. נסעתי לתל אביב עם הקלה גדולה בגוף וגם בלב ועם עושר גדול."
bottom of page