top of page

ארומתרפיה קליניתעבור רבים ארומתרפיה היא הריחות הנחמדים ששמים במבער בבית.


גם 😊 תמיד אפשר פשוט ליהנות מניחוחות טובים.


למעשה ארומתרפיה היא כלי טיפולי לכל דבר. הנחת היסוד בארומתרפיה קלינית היא שהטיפול הוא באדם ולא במחלה. כפועל יוצא של נקודת מוצא זאת, היא שקיים דיאלוג, הקשבה לרצון המטופל/ת, תמיכה מלאה בכל בחירה ללא שמץ שיפוטיות.

יהיו מצבים בהם הארומתרפיה הקלינית תהיה שיטת הטיפול המרכזית ויהיו מקרים בהם הארומתרפיה תתמוך בא.נשים שעוברים תהליכים רפואיים. למשל- נשים המבקשות להיכנס להריון- דרך הארומתרפיה, אפשר ללוות את התהליך באופן מלא ואפשר לתמוך באישה בין טיפולי הפוריות, כדי לחזק את השפעתם על האישה ולחזק את האישה בתוך התהליך. או למשל- נושא של חרדות ודכאון- לארומתרפיה יש כלים לתמוך באדם בזמן דיכאון או חרדה. למי שבוחר/ת בטיפול תרופתי, הארומתרפיה תתמוך באדם ותלווה אותו. לחולי סרטן, הארומתרפיה יכולה לסייע להתמודד עם תופעות ממוקדות, כמו קשיי נשימה, נדודי שינה, חרדות וכן הכנת העור לקראת הקרנות וטיפול בעור שנפגע.

במפגש טיפולי- אנחנו מתחילים ממפגש היכרות והעמקה- נברר מה האתגר איתו המטופל/ת מתמודדים/ות? נשאל לגבי אותו אתגר אך גם נרחיב את ההתבוננות על תחומי חיים וגוף נוספים. הרחבת העדשה וההתבוננות מאפשרת לטפל באופן עמוק וחשוב יותר- אפקטיבי.

למשל- פגשתי אישה שמתקרבת לשנת הארבעים לחייה, נשואה מזה כמה שנים עם החלטה לא להביא ילדים לעולם. החלטה שהשתנתה לפני כשנתיים, אך בזמן הזה לא התרחשה התעברות והיא מעוניינת לפנות קודם כל לתהליך טבעי, לפני שהיא פונה להליכים הרפואיים (זאת הייתה הבחירה האישית של אותה מטופלת, יש גם נשים שנעזרות בארומתרפיה במקביל לטיפולי פוריות או טיפולים רפואיים בתחומים אחרים). במקרה שלה, השיחה חשפה פער בין הרצון הנאמר לבין ההתלבטות שעוד קיימת מתחת לפני השטח, חסמים שקשורים לאורך החיים שלה, וחוסר היכרות עם מעגל הפריון והחיבור לגוף.


איך זה עובד בפועל?

דרכי הפעולה הן מגוונות ויכולות לכלול-


* חיבור לגוף- בעיסוי, עם השמנים האתריים. בעיסוי השמנים האתריים נספגים גם בהרחה וגם דרך מחזור הדם, מגיעים לכל תא ותא בגוף. בנוסף, העיסוי עצמו מסייע להנעה ולזרימת הדם, להרפיית הגוף (והרגש) התומכים בקבלת ריפוי המבוקש.

* שמן/ קרם עם שמנים אתריים למריחה או עיסוי עצמי- מוצר שימושי יומיומי הניתן לטיפול עצמי בבית, בריכוז שמנים אתריים התואם את הריפוי המבוקש. הוראות המריחה ניתנות באופן בהתאם לצורך. יום/ לילה, מריחה באזור מסוים בגוף, בזמנים מסוימים בחודש/ כל יום לפרק זמן מוגדר.

* סינרגטיקות להרחה, כלומר- שמנים אתריים בלבד, שהרחה שלהם מחברת את המטופל/ת לעצמם ולרצון שלהם.


הדרכים הבאות הן אמנם לא משויכות לארומתרפיה באופן ישיר, אך אני מצאתי אותן כמועילות ותומכות בתהליכים שאנו מבקשים/ות לקדם:

* עבודה רגשית- של שיח. מקור רוב האתגרים בחיינו נמצא ברגש ובנפש. אחת הדרכים להגיע לאותם שורשים היא דרך שיחה. במקרים רבים אני אוהבת לשלב גם העמקה מתחום התטא הילינג.

* דמיון מודרך- מחקרים רבים נעשו על השפעתו החיובית של דמיון מודרך על ריפוי. כשלמעשה דרכו אנחנו מגייסים לטובתנו את התת מודע ומעודדים את הגוף לראות את עצמו כבריא ולאזן את עצמו.


**כמובן שניתן לשלב יותר מדרך אחת, לכל אדם נתאים את דרכי הטיפול המתאימות עבורו/ה.

***ישנה אפשרות גם לטיפול מרחוק- התשאול יכול להתבצע דרך הזום ואת המוצרים להרחה ולמריחה ניתן לשלוח בדואר.


מה שאני כל כך אוהבת בארומתרפיה- שהיא למעשה מגרש משחקים ענק, מלא באפשרויות, יצירתיות אינסופית שמתחילה כמו כל תחום טיפולי- בהקשבה.


מה איתך? האם יצא לך לחוות את הארומתרפיה כטיפול שלם או משלים?Comments


bottom of page